ההיסטוריה של הפלוטינג (הציפה)

מיכל הפלוטינג (הציפה) הראשון (או מיכל הבידוד) עוד מסוף שנות החמישים, כאשר ד”ר ג’ון סי. לילי המציא אותו לחקר מחסור חושי.

במהלך עבודתו במעבדות המכון הלאומי לבריאות הנפש, ד”ר לילי מצא מיכל גדול ששימש במהלך מלחמת העולם השנייה לחקר התנהגותם של צוללנים צבאיים. הוא החליט להתאים אותו למטרותיו כדי לחקור את ההשפעות של המחסור החושי על המוח האנושי ועל מצבי תודעה משתנים. באותה עת, הוויכוח המדעי היה סביב האפשרות שהמוח יפסיק לעבוד בהיעדר גירוי חושי. כדי לחקור אפשרות זו, ג’ון לילי התאים את המכל על מנת לאפשר צמצום גירויים חיצוניים בזמן הפלוטינג (הציפה).

שרטוטים של מחקרי במכל הפלוטינג

במקור מיכל איפשר לנסיין להישאר במצב אנכי, אולם בהמשך המחקרים המשיכו על מיקום אופקי. המיכל היה מלא במים רוויים במגנזיום סולפט (מלח אמבט) ושמרו כל הזמן על טמפרטורת הגוף על מנת לבטל את התחושה המישושית. גופו של הנסיין יכול לצוף בחוסר משקל בנוזל איזותרמי (שומר טמפרטורה). היעדר גירויים אחרים הובטח על ידי בידוד המכל והסביבה מאורות ורעש.

במקור מיכל איפשר לנסיין להישאר במצב אנכי, אולם בהמשך המחקרים המשיכו על מיקום אופקי. המיכל היה מלא במים רוויים במגנזיום סולפט (מלח אמבט) ושמרו כל הזמן על טמפרטורת הגוף על מנת לבטל את התחושה המישושית. גופו של הנסיין יכול לצוף בחוסר משקל בנוזל איזותרמי (שומר טמפרטורה). היעדר גירויים אחרים הובטח על ידי בידוד המכל והסביבה מאורות ורעש.

שרטוטים של מחקרי במכל הפלוטינג

ג’ון סי. לילי ניסה בסתר את המיכל בעצמו, תוך שמירה את עצמו בהיעדר גירויים במשך שעות רבות: מההתנסויות הללו הוא הבין שלא רק שהמוח לא הפסיק לעבוד, למעשה הפלוטינג (הציפה) נתנה לו את התחושה של המנוחה העמוקה ביותר שהרגיש אי פעם. לאחר מחקריו, מיכל מחוסר החושי הפך לכלי נרחב להשגת רגיעה, איזון נפשי והתבונינות פנימית.

לה סונגליר דס ארדן, דורבוי, בלגיה

ממוקם בעיירה השקטה דורבוי, המכונה “העיר הקטנה ביותר בעולם”, לה סונגליר דס ארדן הוא המקום האידיאלי להתארח בו לרוגע ו”וולנס”, מחובקת על ידי אווירת נוף אגדתית המוקפת במבנים היסטוריים וסמטאות מימי הביניים הם אחד מסוגם.

סטפנו מיגליאוריני, אלוף קרוספיט (CorssFit) האיטלקי

סטפנו מיגליאוריני, שנולד בשנת 1989, מחזיק בתואר “פיטסט (fittest) באיטליה” (תואר שניתן לאלוף קרוספיט) על בימת הקרוספיט (CorssFit) הבינלאומית מאז 2012. הוא השתתף ב -7 אליפויות אירופה אזוריות (בין השנים 2012 ל 2018) ואף ב2019 וגם ב2020 העפיל ל”משחקי הקרוספיט” בקטגוריית “אלוף המדינה”.

סטיילקאיס “מרכז למידה וחדשנות”, מינכן

במשך יותר מ 105 שנים סייעה סטיילקאיס בע”מ ליצור חוויות עבודה נהדרות לארגונים המובילים בעולם, היא מציעה פורטפוליו מקיף של ארכיטקטורה, ריהוט, מוצרי טכנולוגיה ושירותים, וכל אלה נועדו לפתוח את ההבטחה האנושית.

שועלי הבולזנו מועדון הוקי קרח

מכיוון שספורט ההוקי הוא תחום פיזי ביותר, פתרונות מהירים ויעילים להחלמת שרירים ולמנוחה היא תנאי מרכזי כדי לעזור להם להגיב לציפיות ההולכות וגוברות של בסיס האוהדים שלהם ובעלי העניין.

נסטלה, שווייץ

נסטלה היא חברת המזון והמשקאות הגדולה בעולם, החברה קיימת ב 189 מדינות ברחבי העולם, עם 328,000 עובדים המחויבים למטרת שיפור איכות החיים ותרומה לעתיד בריא יותר.

ראפיד ריקוברי לאונג’, קורונה (ארה”ב)

מתמקד בהתאוששות ובביצועים של ספורטאים והיא ביתם של הספורטאים המובילים בעולם.
המרכז מיישם משטר התאוששות מדוקדק עבור לקוחותיהם, מה שמביא לביצועים מוגברים ולהפחתה משמעותית של סיכון הפציעה. כל שירות הוא ספציפי לספורטאי שכן המרכז מתמקד במעקב וניטור של כל מפגש התאוששות וכיצד הוא משפיע על הספורטאי.

ההיסטוריה של הפלוטינג (הציפה)

הפלוטינג (הציפה) נתנה לו את התחושה של המנוחה העמוקה ביותר שהרגיש אי פעם. מיכל מחוסר החושי הפך לכלי נרחב להשגת רגיעה, איזון נפשי והתבונינות פנימית.

חשיבות המנוחה בכדורגל

צריך להקפידו לא להזניח את חשיבות המנוחה גם במהלך הליגה: במיוחד במהלך השבוע, חיוני למצוא רגעים להתחדש ולהפיק את המיטב מהמשחק, תוך הפחתת הסיכון לפציעות.

עלויות הלחץ לעסקים

לחץ הוא הרוצח השקט של העולם העסקי! זה נכון שמניעתו דורשת השקעה מסוימת ופירוק חסמים תרבותיים, זה גם נכון גם שהתעלמות ממנו עולה הרבה יותר. מבחינה עסקית, מצב זה בא לידי ביטוי: היעדרות גבוהה ושיעור תחלופת העובדים, עלייה בתאונות בעבודה, מוטיבציה לקויה, התנגדות לשינוי ופרודוקטיביות נמוכה.

ספא סטרום נורדיק , קוויבק

בעולם שבהתפתחות מתמידה, אנו תמיד שואפים להתעלות על עצמנו. בעידן של ריבוי בעידן המשימות הדיגיטליות המיידיות והמתמידות, לחיות ברגע הנוכחי הוא מאתגרים.

Pin It on Pinterest

תספר על זה לעולם!

שתף את זה עם החברים שלך!