ההיסטוריה של הפלוטינג (הציפה)

מיכל הפלוטינג (הציפה) הראשון (או מיכל הבידוד) עוד מסוף שנות החמישים, כאשר ד”ר ג’ון סי. לילי המציא אותו לחקר מחסור חושי.

במהלך עבודתו במעבדות המכון הלאומי לבריאות הנפש, ד”ר לילי מצא מיכל גדול ששימש במהלך מלחמת העולם השנייה לחקר התנהגותם של צוללנים צבאיים. הוא החליט להתאים אותו למטרותיו כדי לחקור את ההשפעות של המחסור החושי על המוח האנושי ועל מצבי תודעה משתנים. באותה עת, הוויכוח המדעי היה סביב האפשרות שהמוח יפסיק לעבוד בהיעדר גירוי חושי. כדי לחקור אפשרות זו, ג’ון לילי התאים את המכל על מנת לאפשר צמצום גירויים חיצוניים בזמן הפלוטינג (הציפה).

שרטוטים של מחקרי במכל הפלוטינג

במקור מיכל איפשר לנסיין להישאר במצב אנכי, אולם בהמשך המחקרים המשיכו על מיקום אופקי. המיכל היה מלא במים רוויים במגנזיום סולפט (מלח אמבט) ושמרו כל הזמן על טמפרטורת הגוף על מנת לבטל את התחושה המישושית. גופו של הנסיין יכול לצוף בחוסר משקל בנוזל איזותרמי (שומר טמפרטורה). היעדר גירויים אחרים הובטח על ידי בידוד המכל והסביבה מאורות ורעש.

במקור מיכל איפשר לנסיין להישאר במצב אנכי, אולם בהמשך המחקרים המשיכו על מיקום אופקי. המיכל היה מלא במים רוויים במגנזיום סולפט (מלח אמבט) ושמרו כל הזמן על טמפרטורת הגוף על מנת לבטל את התחושה המישושית. גופו של הנסיין יכול לצוף בחוסר משקל בנוזל איזותרמי (שומר טמפרטורה). היעדר גירויים אחרים הובטח על ידי בידוד המכל והסביבה מאורות ורעש.

שרטוטים של מחקרי במכל הפלוטינג

ג’ון סי. לילי ניסה בסתר את המיכל בעצמו, תוך שמירה את עצמו בהיעדר גירויים במשך שעות רבות: מההתנסויות הללו הוא הבין שלא רק שהמוח לא הפסיק לעבוד, למעשה הפלוטינג (הציפה) נתנה לו את התחושה של המנוחה העמוקה ביותר שהרגיש אי פעם. לאחר מחקריו, מיכל מחוסר החושי הפך לכלי נרחב להשגת רגיעה, איזון נפשי והתבונינות פנימית.

אקוילה באסקט טרנטו

אקוילה באסקט טרנטו הוא מועדון כדורסל איטלקי מטרנטו, שנוסד בשנת 1995, הינו מעדון צמרת והיה גיבורה של אליפות סרייה א בשנת 2014, ליגת הכדורסל המקצועי המובילה באיטליה. זה ארגון ספורט שמבוסס על עקרונות הקיימות, השקיפות והנאמנות, מושרש עמוק בשטחו ומחויב להציע לאוהדיו חוויה ספורטיבית ייחודית על המגרש ומחוצה לו.
סטארפול (Starpool)חולקת את אותם ערכים, הודות לסינרגיה הזו, שיתוף הפעולה שלנו כשותף הבריאות אפשר לנו לתמוך בספורטאים ובצוות הטכני בזכות האפקטיביות של הפלוטינג (ציפה) יבש, במיוחד מבחינת הכנה ספורטיבית, מיקוד נפשי והתאוששות שרירים.

בית אבות אוסטלט – צרפת

בית המגורים אוסטלט הוא בית אבות הממוקם בצרפת, בלב חבל פרובאנס, בכפר הקטן פלאן ד’אורגון.

בית המגורים זה מייצג מצוינת ברמה גבוהה של טיפולים רפואיים הניתנים לאורחיו, יתרה על כך, הוא בולט מבית מגורים אחרים במגזר ביכולתו לארח קשישים עם מוגבלות הזקוקים לטיפול תמידי, הן במישור הפיזי והן במישור הרגשי, במהלך חיי הפרישה שלהם.

מה השעה? ג’ט לג מבחינה מדעית

“תסמני הג’ט לג” כוללים מכלול של הפרעות הנוגעות למטיילים העוברים אזורי זמן מרובים, כפי שקורה בדרך כלל במהלך טיסה בין יבשתית. גוף האדם מסונכרן במעגל שינה-התעוררות של 24 שעות, ועל כך מתבססות השגרה היומית האישית שלנו.
מה שאנחנו מגדירים כ“השעון הפנימי” שלנו מכונה מדעית המקצב הצירקדי. מכיוון שהמקצב הצירקדי קפדני למדי, הפרעות ואי נוחות כאלה הקשורים לג’ט לג עלולים להגרם כאשר הוא מוטרד.

שינה טוב ואיכותית: הטרנד החדש של ענף המלונות!

היום יותר מתמיד, מטיילים מכל רחבי העולם מעריכים שניה טובה ואיכותית. דווקא הצורך הזה מצד השוק מקדם את התפתחות המגמות החדשות בענף האירוח ומחייב את המלונות להבטיח לאורחים שלהם שינה טובה ואיכותית.

לה סונגליר דס ארדן, דורבוי, בלגיה

ממוקם בעיירה השקטה דורבוי, המכונה “העיר הקטנה ביותר בעולם”, לה סונגליר דס ארדן הוא המקום האידיאלי להתארח בו לרוגע ו”וולנס”, מחובקת על ידי אווירת נוף אגדתית המוקפת במבנים היסטוריים וסמטאות מימי הביניים הם אחד מסוגם.

סטפנו מיגליאוריני, אלוף קרוספיט (CorssFit) האיטלקי

סטפנו מיגליאוריני, שנולד בשנת 1989, מחזיק בתואר “פיטסט (fittest) באיטליה” (תואר שניתן לאלוף קרוספיט) על בימת הקרוספיט (CorssFit) הבינלאומית מאז 2012. הוא השתתף ב -7 אליפויות אירופה אזוריות (בין השנים 2012 ל 2018) ואף ב2019 וגם ב2020 העפיל ל”משחקי הקרוספיט” בקטגוריית “אלוף המדינה”.

סטיילקאיס “מרכז למידה וחדשנות”, מינכן

במשך יותר מ 105 שנים סייעה סטיילקאיס בע”מ ליצור חוויות עבודה נהדרות לארגונים המובילים בעולם, היא מציעה פורטפוליו מקיף של ארכיטקטורה, ריהוט, מוצרי טכנולוגיה ושירותים, וכל אלה נועדו לפתוח את ההבטחה האנושית.

שועלי הבולזנו מועדון הוקי קרח

מכיוון שספורט ההוקי הוא תחום פיזי ביותר, פתרונות מהירים ויעילים להחלמת שרירים ולמנוחה היא תנאי מרכזי כדי לעזור להם להגיב לציפיות ההולכות וגוברות של בסיס האוהדים שלהם ובעלי העניין.

נסטלה, שווייץ

נסטלה היא חברת המזון והמשקאות הגדולה בעולם, החברה קיימת ב 189 מדינות ברחבי העולם, עם 328,000 עובדים המחויבים למטרת שיפור איכות החיים ותרומה לעתיד בריא יותר.

ראפיד ריקוברי לאונג’, קורונה (ארה”ב)

מתמקד בהתאוששות ובביצועים של ספורטאים והיא ביתם של הספורטאים המובילים בעולם.
המרכז מיישם משטר התאוששות מדוקדק עבור לקוחותיהם, מה שמביא לביצועים מוגברים ולהפחתה משמעותית של סיכון הפציעה. כל שירות הוא ספציפי לספורטאי שכן המרכז מתמקד במעקב וניטור של כל מפגש התאוששות וכיצד הוא משפיע על הספורטאי.

Pin It on Pinterest

תספר על זה לעולם!

שתף את זה עם החברים שלך!